فروش آیفون ۱۲ در کشور فرانسه به دلیل تشعشع بالا متوقف شد

فرانسه فروش آیفون ۱۲ را متوقف کرد

فروش آیفون ۱۲ در فرانسه متوقف شد

به نقل _ از ایسنا وزیر اقتصاد دیجیتال فرانسه اعلام کرد: اپل باید فروش مدل آیفون ۱۲ در فرانسه را به دلیل سطح تشعشع بالاتر از حد مجاز متوقف کند.

به گزارش ایسنا، ژان نوئل بارو در مصاحبه ای با روزنامه لوپاریسین گفت: دیده بان تشعشعات فرانسه (ANFR) پس از انجام آزمایشاتی که نشان داد نرخ جذب ویژه (SAR) این گوشی کمی بالاتر از حد مجاز قانونی است، اپل را از تصمیم خود برای ممنوعیت فروش آیفون ۱۲ مطلع کرد.

اپل به سرعت پاسخ داد و ادعا کرد که خط آیفون 12 آن گواهینامه‌هایی را از چندین نهاد بین‌المللی دریافت کرده و هنجارهای تشعشع جهانی را رعایت کرده است. این غول فناوری همچنین اعلام کرد که گزارش های آزمایشی جامعی را برای اثبات انطباق خود با ANFR به اشتراک گذاشته است.

فرانسه فروش آیفون ۱۲ را متوقف کرد

بارو گفت که یک به‌روزرسانی نرم افزاری برای رفع مشکلات تشعشعات مرتبط با این مدل که شرکت آمریکایی اپل از سال ۲۰۲۰ به فروش گذاشته، کافی است.

وی با بیان این که انتظار می‌رود اپل ظرف مدت دو هفته پاسخ دهد، افزود: اگر آنها در این باره کوتاهی کنند، آماده ام دستور فراخوان همه گوشی های آیفون ۱۲ که در دست مردم است را صادر کنم. مقررات برای همه از جمله غول‌های فناوری، یکسان است.

اتحادیه اروپا محدودیت‌های ایمنی برای مقادیر SAR مرتبط با قرار گرفتن در معرض تلفن‌های همراه تعیین کرده است که طبق مطالعات علمی می تواند خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش دهد.

این دیده بان فرانسوی اکنون یافته های خود را به رگولاتورهای سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منتقل خواهد کرد.

به گفته بارو، از لحاظ عملی، این تصمیم می‌تواند اثر گلوله برفی داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، فرانسه در سال ۲۰۲۰، مقرراتی را گسترش داد که خرده‌فروشان را ملزم می‌کرد تا مقدار تشعشع محصولات را علاوه بر تلفن‌های همراه، روی بسته‌بندی‌های محصولاتی از جمله تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی نشان دهند

همچنان بخوانید:اپل در iOS 17 بیش از 20 آهنگ زنگ جدید اضافه کرده است

فهرست مطالب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *